mojaSymfonia.pl
Strona Główna Strona główna Połącz z konsultantem Połącz z konsultantem
 
 
System Zarządzania
Symfonia Dodatki
Symfonia i Prawo
Symfonia Szkolenia
Symfonia ON-LINE
Symfonia FORUM
Symfonia TERMINALOWO
Symfonia i Produkcja
Symfonia Otoczenie
eWindykator
Kontakt
 
Gdzie KUPIĆ ? »
BIURA RACHUNKOWE
pracujące z Symfonią »
Symfonia ZDALNIE »
Symfonia w zakładach
PRODUKCYJNYCH »
Pomoc ZDALNA »
FORUM użytkowników
Systemu Symfonia »
AKTUALNE wersje »
Znasz SYMFONIĘ ?
Szukasz PRACY ? »
Start
 
Symfonia i Prawo  
 
 Struktury JPK2016-03-07
Ministerstwo Finansów prezentuje struktury logiczne postaci elektronicznej ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych, o których mowa w art. 193 a § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.).
 
 
 Jednolity Plik Kontrolny (JPK) od 1 lipca 2016 r.2016-03-01
Uchwalona przez sejm 10 września 2015 roku ustawa o zmianie ordynacji podatkowej oraz innych ustaw, wprowadza obowiązek udostępniania danych dla potrzeb kontroli podatkowych w postaci elektronicznej. Na potrzeby kontroli podatkowych  po 1 lipca będą będzie trzeba przekazywać dane w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK).
 
 
 Odwrotne obciążenie VAT - od 1 lipca kolejne towary na liście2015-07-01

1 lipca weszła w życie ustawa o VAT dotycząca m.in. stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia VAT przy sprzedaży smartfonów, laptopów itp.

Przedsiębiorycy  po raz pierwszy zetkną się z koniecznością nietypowego rozliczenia VAT od zakupionej elektroniki. Uzasadnieniem dla nowelizacji jest konieczność uszczelnienia systemu podatkowego. Mechanizmem odwróconego VAT zostały objęte towary, które w ostatnich okresach były preferowanym przedmiotem obrotu zorganizowanych grup przestępczych specjalizujących się w wyłudzeniach podatkowych.

 

 
 
 E-deklaracje obowiązkowowe od 2015r.2014-11-18

W lipcu Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy, który przewiduje, że od przyszłego roku większość deklaracji podatkowych (m.in. w obszarze PIT i CIT) podatnicy i przede wszystkim płatnicy (PIT, podatku u źródła) będą musieli przesyłać urzędom skarbowym wyłącznie drogą elektroniczną. Firmy już powinny zacząć przygotowywać się i dostosowywać swoje systemy informatyczne do nowych regulacji. Ich wdrożenie jest nieuchronne. Systemy Symfonia są na to gotowe. Sprawdź

 
 
 Zmiany w obszarze kadrowo płacowym - nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych2013-09-02
Dnia 1 września 2013 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zmiany zawarte w nowelizacji dotyczą zasady wyliczania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osób przebywających na urlopie wychowawczym.
 
 
 Zmiany w przepisach kadrowych2013-06-18
17 czerwca 2013 weszły w życie nowe przepisy umożliwiające skorzystanie nawet z rocznego urlopu rodzicielskiego. Ponadto wydłużeniu ulega wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego.
 
 
 Terminarz zmian w ustawie VAT2012-12-20

W dniu 18 grudnia zostało opublikowane bardzo ważne i z dawna oczekiwanie rozporządzenie Ministra Finansów – zmieniające rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. u 2012r. poz. 1428).

To bardzo istotne przepisy, po ich publikacji można wreszcie zestawić kalendarz wprowadzania głębokich zmian w podatku od towarów i usług.

 
 
 Projekt ustawy o zmianie VAT2012-08-09

Projekt nowelizacji ustawy o VAT przewiduje wiele zmian, które dotkną większość polskich podatników.

Więcej

 
 
 Rewolucja w VAT - projekt Ministerstwa Finansów2012-07-16
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prasowymi, Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmian do ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw.
 
 
 INFORLEX.PL2010-06-23

Kompleksowy system informacji dla: księgowych, kadrowych, finansistów, zarządów oraz pracowników administracji publicznej

 
 
 Od 1 stycznia 2010 bez legitymacji ubezpieczeniowych2010-02-03
W związku z zaprzestaniem wydawania przez ZUS legitymacji ubezpieczeniowych od dnia 1 stycznia 2010 roku, NFZ przedstawia informację na temat dokumentów potwierdzających prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych.
 
1
2
3

 
  Właścicielem portalu mojaSymfonia.pl jest firma Mix-soft partner SAGE. Link do strony producenta. Systemy Symfonia,FORTE - Oprogramowanie dla biznesu.
projekt i realizacja: e-line systemy internetowe